ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5762219
*
nr 576 2219
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 138
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 18:06:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 08:39:26
1
200 kr
1/4 11:04:54
2
150 kr
1/4 11:05:08
2
250 kr
3/4 10:17:21
3
750 kr
6/4 11:39:15
4
500 kr
6/4 11:39:36
4
700 kr
6/4 11:40:13
4
1.000 kr
6/4 14:25:59
5
1.100 kr
6/4 17:59:44
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 576 2219
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 138
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/4 08:39:26 | 1 | 200 kr |
1/4 11:04:54 | 2 | 150 kr |
1/4 11:05:08 | 2 | 250 kr |
3/4 10:17:21 | 3 | 750 kr |
6/4 11:39:15 | 4 | 500 kr |
6/4 11:39:36 | 4 | 700 kr |
6/4 11:40:13 | 4 | 1.000 kr |
6/4 14:25:59 | 5 | 1.100 kr |
6/4 17:59:44 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27